Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu

Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu süreçleri aşağıdaki gibidir.

 1. Bankanın size mail ile göndermiş olduğu bilgilerle https://kurumsal.kuveytturk.com.tr/Login/CorporateInitialLogin adresine giriş yapmalısınız.kuveytturk1
 2. Müşteri no, kullanıcı adı ve şifre bilgisini girdikten sonra bankadan anlık olarak gönderilen cep telefonunuza sms ile bir şifre daha gelecektir. Şifre bilgisini de yazarak banka panelinize giriş yapabilirsiniz. 
 1. Tüm işlemler menüsünden Sanal Pos > Yeni Kullanıcı Ekle bölümünü tıklayınız.
  kuveytturk3
 1.  Yeni kullanıcı ekleme sayfasında Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan bir kullanıcı adı yazmalısınız. E-mail, Gsm ve TC no alanlarını doldurduktan sonra, kullanıcı rolü Api seçmelisiniz. Durumu aktif olmalıdır.  Şifre alanını da en az 8 karakterli büyük-küçük harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemelisiniz.

  kuveytturk4
 1. Yönetim panelinizde Ayarlar >> Genel Ayarlar >> Ödeme Ayarları >> Pos Yönetimi bölümünde bankanızı seçerek kuruluma başlayabilirsiniz
 1. Bankayı seçtikten sonra banka panelinde oluşturduğunuz Api Kullanıcı bilgilerini eklemelisiniz.

3D secure özelliğini kullanacaksanız 3d secure kullan seçeneğini seçebilir iş yeri anahtarı kısmını ise boş bırakarak kaydedebilirsiniz.

 1.  Aktif poslar alanından bankanızı seçerek öncelikle birincil pos alanını “EVET” olarak seçmelisiniz sonrasında posunuza ait taksit oranlarını yazmalısınız. Oranları bankanız tarafından öğrenebilirsiniz. Bu alanda kaç taksit yapmak istiyorsanız sadece o alanlara oran yazmalısınız. Diğerlerini "-" olarak bırakabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranıdır taksit yapılmayacaksa sadece bu bölümü doldurmanız yeterlidir. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 olarak doldurabilirsiniz bu durumda banka oranı size yatan tutardan kesecektir.

Kurulumunuz tamamlanmıştır. 

Test etmek amacıyla 1 TL lik bir test ürünü oluşturarak üyeliksiz/üye girişi yaparak sipariş verip test etmenizi öneririz.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

 • Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular