Kategori Ekleme

Kategori Ekleme

Kategori Oluşturabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

Erişim

Kategori ekleyebilmeniz için Katalog>Kategoriler bölümüne gelerek Kategori Ekle butonuna tıklamalısınız.

Kategori Oluşturma

Kategori eklerken öncelik Kategori ismini yazmalısınız. İlgili sayfada bulunan Sıra No eklediğiniz kategorinin anasayfada hangi sıralamada görünmesini düzenleyeceğiniz alandır. Durumu alanından oluşturmuş olduğunuz kategorinin aktif/pasif olarak düzenleyeceğiniz alandır.
Fiyat oranı alanı ise Excel ile ürün güncellerken bu kategorideki ürünler için fiyat oranı tanımlayacağınız alandır.  Hızlı arama görünürlüğü aktif olan kategoriler hızlı arama çubuğunda arama sonuçlarında görüntülenecektir.
NOT:Kategori ismini oluştururken ilk harflerin büyük olması önerilmektedir.
Üst Kategori alanı ise bu kategoriyi bir kategorinin alt kategorisi olarak tanımlamak isterseniz kullanabilirsiniz. Üst kategori alanına hangi kategorinin alt kategorisi olarak tanımlayacaksanız o kategoriyi yazarak arayıp işaretleyebilirsiniz.  Örnek olarak bu kategoriyi Giyim kategorisinin alt kategorisi yapmak istersem üst kategori alanından giyimi seçip kaydetmem gerekir.  Kategoriye görsel eklemek isterseniz görsel alanını kullanabilirsiniz.  Üst ve Alt İçerik Bilgileri alanında ise oluşturacağınız kategoriye özel bilgilendirme veya görsel amaçlı kullanacağınız bölüm mevcuttur. Bu alanda görsel, video, metin gibi istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.
Üst ve Alt İçerik bölümünde ise oluşturacağınız kategoriye özel bilgilendirme veya görsel amaçlı kullanacağınız bölüm mevcuttur. Bu alanda görsel,video,metin gibi istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Kategori Seo

Oluşturmuş olduğunuz kategoriye seo çalışması yapabilirsiniz. İlgili alanda kategori için çalışmak istediğiniz Etiket Başlığı, Anahtar Kelimeler, Açıklama alanlarını doldurarak kategorinize Seo çalışması yaparak Arama Motorları'nda görünmenizi arttırabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Kategori Ekleme

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular