Iyzico Sanal Pos Kurulumu

İyzico Sanal Pos Başvurusu

Başvuru Süreci

Iyzico sanal pos sistemi belli komisyon oranları ile sanal posları yıllık ücret ödemeden ve aynı anda birden çok banka sanal pos kullanmanıza olanak vermektedir. Başvurunuzu E-ticaret Çözüm Merkezi üzerinden yapabilirsiniz. 

Başvuru sağlanabilinecek link: https://www.ideasoft.com.tr/eticaret-cozum-merkezi/odeme-sistemleri/iyzico-aninda-sanal-pos/

Kurulum

Iyzico tarafında başvurunuzu yapıp, sanal pos sisteminiz onaylandıktan sonra kurulum işlemine geçebilirsiniz. Öncelikle Iyzico tarafından mail ile iletilen panel giriş bilgileri ile Iyzico sayfasına https://merchant.iyzipay.com/login adresinden giriş yapmalıyız.

Giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsü altında API bilgileri görüntülenecektir. API anahtarı ve Güvenlik anahtarı bölümlerine tıkladığımızda görünen bilgileri kopyalayınız.

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe\TempState\ShareServiceTempFolder\Iyzico.jpeg

Sitenizin admin panelinde Ayarlar >> Genel Ayarlar >> Ödeme Ayarları sayfasından Iyzico Ayarları bölümünde yer alan API key ve Secret Key alanlarına kopyaladığınız anahtarları yapıştırıp kaydedin.

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe\TempState\ShareServiceTempFolder\Iyzico2.jpeg

Bilgileri kaydettikten sonra alt tarafta bulunan bankaların her birinin düzenle ikonuna tıklayarak pos oranlarını güncelle butonuna tıkladığınızda Iyzico tarafında tanımlı olan komisyon oranları sitenize yansıyacaktır. Güncel oranlarını kaydetmek için kaydet butonuna tıklayınız.

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe\TempState\ShareServiceTempFolder\Iyzico3.jpeg
Not: Iyzico özelinde taksit oranlarında bir manuel bir müdahalede bulunulmaması gerekmektedir. Iyzico tarafındaki pos oranlarını düzenli olarak güncellemeniz yeterlidir.

Iyzico ödeme sisteminde sipariş sırasında, TC kimlik numarası zorunluğu olduğundan, Ayarlar >> Genel Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünden "TC Kimlik Numarası Gerekliliği" ek ayarını aktif konuma getirmeniz gerekmektedir..

Iyzico kurulumu tamamlandı sitenize 1 TL değerinde bir ürün ekleyerek sipariş denemesi yaparak kontrol edebilirsiniz.

Komisyon oranlarını değiştirebilir miyim?

Komisyon oranları Iyzico tarafından tanımlanır. Bu oranları müşterinize yansıtmak istemiyorsanız iyzico panelinde Taksit ve Komisyon Yönetimi menüsünden değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte Maximum kart için oranlar 0 olarak belirlenmiştir. Sipariş sırasında komisyon oranları müşteriye yansıtılmayacak ve hesabınıza yatırılacak tutardan düşülmüş olacaktır.

C:\Users\Lenovo\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe\TempState\ShareServiceTempFolder\Iyzico4.jpeg

Komisyon oranlarını düzenledikten sonra, sitenizin yönetim panelinde yine Ayarlar >> Genel Ayarlar >> Ödeme Ayarları >>Iyzico Ayarları bölümünden bankanın düzenleme ikonuna tıklayarak pos oranlarını doldur butonuna tıklayarak yeni oranların görünmesini sağlayarak kayıt edebilirsiniz.

Bilgilendirme: Iyzico panelinde düzenleme yapmadığınız sürece Ideasoft tarafında yaptığınız taksit seçenekleri step3 aşamasında üyenizin karşısında gözükmeyecektir.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Iyzico Sanal Pos Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular