İş Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

İş Bankasına ait sanal pos anlaşması sağladığınızda aşağıdaki adımları takip ederek sitenize sanal pos entegrasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru

  • Sitenizdeki tüm sözleşmeler firmanıza uygun olarak doldurulmuş olmalıdır. Konuyla ilgili örnekler bulabileceğiniz Sözleşme örnekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Siteniz kalıcı domaine geçmiş olmalıdır.
  • SSL sertifikası kurulmuş olmalıdır.
  • Ürünleriniz, ürün açıklamalarıyla birlikte eklenmiş olmalıdır.

İşbankası sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere Mağaza Numarası, Kullanıcı Adı ve Güvenlik Kodu iletilecektir. Bu güvenlik numarasını bankanızın size bilgileri gönderdiği mailde belirttiği destek hattı numarasını arayarak banka yetkililerine iletin ve bir şifre talep edin.

Artık mağaza numarası, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz mevcut olacaktır.

https://spos.isbank.com.tr/isbank/report/user.login?opr=pw&language=tr  adresine tıklayarak banka yönetim ekranından elinizdeki bilgiler ile giriş yapın.

Üst menüde yer alan Yönetim alanına ardından sol tarafta bulunan Kullanıcı ekle butonuna tıklayınız.

Bu alanda kullanıcı adı, şifre oluşturun, mail adresi girin ve Rol alanında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.

3D Sisteminiz banka tarafından açık veya kapalı olduğunu teyid etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına tıklayın.

Dikkat etmeniz gereken 3D Model tipinin ne olduğudur. Standartta model özelliği 3D olmalıdır. Farklı bir 3D tipi var ise bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanızı öneririz. 3D sisteminiz açık olduğu için hemen Güncelle butonuna basarak bir şifre tanımlayın. Son olarak da bu Api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekiyor.

Not: 3D sistemi ise , "3D Pay Hosting" bu ortak ödeme sistemi ile çalışıyor yani ilk 6 hane girildiğinde banka ekranına gitmeniz gerekiyor kart bilgilerini orada girip sipariş tamamlanıyor. En çok tercih edilen 3d modeli ise "Standart 3D" modeldir .Bu model ile tüm işlem kendi sayfanızda tamamlanır . Dilerseniz bankanızla görüşerek model değişikliği isteyebilirsiniz.

Admin panelinizde Ayarlar / Genel Ayarlar / Ödeme Ayarları alanından Pos Yönetimi alanından giriş yapınız ve ilgili alandan İş bankası sanal posunuzu seçip bilgilerin girişini sağlayarak aktif hale getiriniz. Ardından iş bankası posları için alt kısımdaki Aktif Poslar alanında İş bankası posunuzu Birincil pos alanını Evet seçerek Taksit Seçeneklerinin girişini sağlayınız.

Not: Mağaza numarasını girdikten sonra, api kullanıcı alanına bankanın panelinden oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adını ve ona ait şifresini yazınız.

Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise, 3D Secure Kullanma opsiyonunu seçmelisiniz. Bu sizin tercihinizde olan bir alan değildir. Bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil etmiş ise açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı olmalıdır.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • İş Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular