IdeaExport Kargo Ayarları

Kargo ayarları sayfasında yurtdışı kargo gönderimini yapacağınız kargo firmasını eklemek için Yeni Kargo Ekle butonuna tıklanması gerekmektedir.

Yeni Kargo Ekle butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada kargo fiyatlandırması ile ilgili ayarlar yapılabilmektedir.
Önemli Not: Kargo fiyatlandırmada girilen değerler sistem tarafından TL(Türk Lirası) olarak algılanmaktadır. TL olarak girilen değerler ziyaretçiye gösterilen döviz kuruna çevrilerek gösterilmektedir.
Belli bir tutardan sonra kargonun ücretsiz olmasını isteniyor ise ücretsiz kargo alanına ilgili tutarı yazmamız gerekmektedir. (Örneğin; 500 yazarsak 500TL ve üzeri alışverişler kargo ücretsiz olacaktır.)
Ücretsiz kargo kısmında belirlediğimiz değerin altında bir sipariş olduğunda kargo tutarı sabit olacaksa eğer sabit ücret alanına ilgili değeri girmemiz gerekmektedir.(Örneğin; 500TL üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz olsun demiştik. Sabit ücret alanına 30 yazarsak eğer 500TL altındaki bütün siparişlerde kargo fiyatı 30TL olarak ücretlendirilecektir.)

Desi bazlı bir kargo ücretlendirmesi yapılmak isteniyor ise satılacak olan ürünlerde desi miktarının tanımlı olması gerekmektedir. Anlaşmış olduğunuz kargo firmasının sizlere vermiş olduğu desi/kg bazlı fiyatlandırmaları sistem ilgili alanlara yazmanız gerekmektedir.

Sistem üzerinde oluşturmuş olduğunuz kargo için belirli ülkelere gösterimini sağlamanız mümkün olmaktadır. Eklenen kargo firmasının hangi ilkelerde geçerli olmasını istiyorsanız Geçerli Olduğu Ülkeler sekmesinde bu ülkeleri ayarlamanız mümkün olacaktır.

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • IdeaExport Kargo Ayarları

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular