Konu anlatımları

Idea Output Çıktı

Idea Output için aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Idea Output Çıktı Sistemi

Idea Output Çıktı Sistemi, Entegre ve daha üst bir paket kullanan müşterilerimizin panelinden Entegrasyonlar sekmesi altında bulunur. Bu alanda paket özelliklerinize göre xml, excel çıktıları alabilir veya fiyat karşılaştırma sitelerine ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Ekran görüntüsünde Cimri, Efiyat gibi fiyat karşılaştırma siteleri için hazırlanan standart çıktıları görebilirsiniz. Bu siteler ile çalışmak istediğinizde sizden ürünlerinizi kendi sistemlerine aktarmak için bir XML çıktısı isteyeceklerdir. Bu işlemi nasıl yapabileceğinize bakalım.

Fiyat Karşılaştırma Sitelerine XML Bağlantısı İletmek

Cimri firmasıyla çalışmak istediğinizi varsayalım, başvurularınızı yaptınız ve sizden ürünlerinizi xml formatında iletmenizi istediler. Bu işlem için 4 ID numaralı cimri çıktısının ilk önce sağ tarafındaki Çıktıyı Kopyala butonuna basarak bir kopyasını oluşturmanız gerekmektedir.
Daha sonra sayfanın en alt bölümüne bir kopya oluşacaktır. Bu kopya çıktısı için sağ tarafında bulunan Çıktıyı Düzenle butonuna tıklamanız gerekmektedir.
Cimri firmasına ilettiğiniz ürünler tüm ürünleriniz değil de belirli kategorilerinizdeki ürünler olacak ise, Ekran görüntüsündeki gibi Kategorisel Filtrelemeyi Kullan seçeneğini tercih ettikten sonra hangi kategorilerinizdeki ürünleri cimri firmasına iletmek istiyorsanız o kategorilerinizi işaretlemeniz gerekmektedir.
Eğer sadece belirli markaları cimri firmasına iletmek isterseniz Markasal Filtrelemeyi Kullan seçeneğini tercih ederek dilediğiniz markaları işaretleyebilirsiniz.
Kategori ve Markasal filtrelemenin altında entegrasyon filtresini kullan, diğer filtre özelliklerini kullan, fiyat hassasiyeti ve kargo gönderim süresi olarak farklı seçenekler mevcuttur.
İstediğiniz filtreleri verdikten sonra sayfanın altındaki Sadece kaydet seçeneğini tercih ederek Gönder butonuna basın.
Tekrar Idea Output çıktı sistemine geri döneceksiniz. Cimri kopyası için düzenlemelerinizi yaptınız şimdi de bu verilere ulaşılabilmesi için bir URL adresi oluşturmanız gerekmektedir. Cimri kopyası için sağ tarafındaki izin tanımla butonuna tıklamanız gerekmektedir.
Karşınıza gelen ekranda Ekle butonuna basın, karşınıza bir izin tanımlama ekranı açılacaktır. Eğer bu oluşturacağınız verilere sadece belirli bir IP adresine sahip bilgisayarlar ulaşabilsin istiyorsanız IP Adresi alanına izin verdiğiniz ip adresini yazabilirsiniz. Ancak fiyat karşılaştırma sitelerine iletiyorsanız, bu sitelerin birden fazla IP adresi olabileceği için, bu alanı boş bırakarak Gönder butonuna basmanız daha iyi bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Hiçbirşey yazmadan gönder butonuna bastığınızda karşınıza bir URL adresi gelecektir. Artık bu URL adresini Cimri sitesi ile paylaşabilirsiniz.
Bu örnek cimri firması için hazırlanan çıktı üzerinden anlatılmıştır. Farklı bir çıktı üzerinden aynı işlemleri uygulayarak izin tanımlayabilir ve bir URL adresi halinde verilerinizi iletebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Idea Output Çıktı

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular