Hediye Çeki Oluşturma

Hediye Çeki oluşturabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz..

Erişim

Hediye Çeki oluşturabilmeniz için Kampanyalar>Hediye Çekleri bölümüne gelerek ilgili sayfada Hediye Çeki Ekle butonuna tıklamalısınız.

Hediye Çeki Koşulları

Hediye Çeki oluşturma sayfasına eriştiğinizde öncelikle oluşturacağınız hediye çekinin Çek Kodu alanını doldurmanız gerekmektedir. Bu alanda Kodu 2 şekilde düzenleyebilirsiniz, isterseniz sistem üzerinden otomatik oluşturabilir veya istediğiniz kod ismini yazarak oluşturabilirsiniz.
Daha sonra Üye/Bayi Grubu alanından oluşturmuş olduğunuz farklı bayi gruplarına ilgili hediye çekini tanımlayabilirsiniz. Ücretsiz Kargo alanından oluşturacağınız Hediye Çekinin kargo durumunu belirleyebilirsiniz. İndirimli Ürünlerde Geçerli Olsun bölümü ise oluşturulan hediye çekinin indirimli ürünlerde geçerli olup olmayacağını belirleyeceğiniz alandır. Oluşturmuş olduğunuz hediye çekinin indirim uyguladığınız üründe geçerli olmasını isterseniz bu alanda Evet seçmelisiniz.
Alışveriş Sınırı ise oluşturulan hediye çekinin en az kaç TL'lik alışveriş yapılırsa kullanılabileceğini belirleyeceğiniz alandır. Örneğin KDV Dahil 250 TL üzeri alışveriş yapıldığında oluşturmuş olduğunuz hediye çekinin kullanılmasını isterseniz bu alanda KDV Dahil seçilip ilgili kutucuğa 250 yazmalısınız.

Hediye Çeki Detayları

Değeri alanından öncelikle Değer Tipi'ni seçmelisiniz. Bu alandan Sabit fiyat veya Oran şeklinde 2 seçenek karşınıza çıkmaktadır. Değeri alanında ise oluşturacağınız hediye çekine göre KDV Dahil veya Hariç şeklinde sabit fiyat belirleyebilir veya Oran seçerek indirim istediğiniz oranı yazabilirsiniz.
Oluşturmuş olduğunuz hediye çekine başlangıç ve bitiş tarihi belirtebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken bitiş tarihi seçildiğinde gece 00.00'da hediye çekinin sonlanacağının unutulmamasıdır.
Özel Çek Tanımla bölümünde toplamda 5 farklı çek grubu oluşturabilirsiniz.

  • Tüm Kategori ve Markalar
   Bu alanı seçmeniz durumunda oluşturmuş olduğunuz hediye çekini sitenizde bulunan Tüm Kategori ve Markalarda kullanılmasına izin vermiş olursunuz.
  • Belirli Ürünlere Özel
   Bu alanı seçmeniz durumunda oluşturmuş olduğunuz hediye çekini istediğiniz ürünleri tercih ederek ürünlerinizin ID numarasını virgül ile ayırarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Bu alanda aşağıdaki ürünlerde geçerli olsun seçeneği işaretlenirse çek kodu sadece ID numaraları yazılan ürünlerde geçerli olacaktır. Aşağıdaki ürünlerde geçerli olmasın seçilirse ID numarası yazılan ürünler hariç sitedeki diğer tüm ürünlerde geçerli olacaktır.
 
Ürün ID için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

  • Belirli Kategorilere Özel
   Bu alanı seçmeniz durumunda oluşturmuş olduğunuz hediye çekini, istediğiniz kategorileri tercih ederek kategorilerinizin ID numarasını virgül ile ayırarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Bu alanda aşağıdaki kategorilerde geçerli olsun seçeneği işaretlenirse çek kodu sadece ID numaraları yazılan kategorilerde geçerli olacaktır. Aşağıdaki kategorilerde geçerli olmasın seçilirse ID numarası yazılan kategoriler hariç sitedeki diğer tüm kategorilerde geçerli olacaktır.
 
Kategori ID için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

  • Belirli Markalara Özel
   Bu alanı seçmeniz durumunda oluşturmuş olduğunuz hediye çekini, istediğiniz markaları tercih ederek markalarınızın ID numarasını virgül ile ayırarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Bu alanda aşağıdaki markalarda geçerli olsun seçeneği işaretlenirse çek kodu sadece ID numaraları yazılan markalarda geçerli olacaktır. Aşağıdaki markalarda geçerli olmasın seçilirse ID numarası yazılan markalar hariç sitedeki diğer tüm markalarda geçerli olacaktır.
 
Marka ID için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

  • Belirli Üyelere Özel
   Bu alanı seçmeniz durumunda oluşturmuş olduğunuz hediye çekini, istediğiniz markaları tercih ederek markalarınızın ID numarasını virgül ile ayırarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Bu alanda aşağıdaki markalarda geçerli olsun seçeneği işaretlenirse çek kodu sadece ID numaraları yazılan markalarda geçerli olacaktır. Aşağıdaki markalarda geçerli olmasın seçilirse ID numarası yazılan markalar hariç sitedeki diğer tüm markalarda geçerli olacaktır.
 
Üye ID için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Kullanım Sınırı alanındaysa Kullanım Limiti ve Kişi Başı Limit sınırları bulunmaktadır. Kullanım Limiti oluşturmuş olduğunuz hediye çekini toplamda kaç kişinin kullanmasını istediğiniz bölümdür. Yani oluşturmuş olduğunuz hediye çekini 100 kişi kullandıktan sonra kullanılmasını istemiyorsanız bu alana o limiti yazmalısınız. Kişi Başı Limit bir üyenin aynı çek kodunu kaç kere kullanabileceğini belirlemektedir.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

 • Hediye Çeki Oluşturma

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular