Geri Sayım Özelliği

Geri Sayım Özelliği

Geri sayım özelliği tanımlandığında ürün detayında ve vitrinlerde ürün için kampanya süresi belirtebilirsiniz. Belirlediğiniz süre içinde üründe geri sayım sayacı görünecektir. Bu süre içinde kaçan fırsatlar sayfasında görünecektir. Ürünü tekrar sepete atma süresi geldiğinde ise “Kampanya süresi doldurmuştur.” yazısı kalkacaktır.

Geri sayım özelliği standart temalarda kullanılmamaktadır. Konsept tasarım hizmeti alıyorsanız tasarım ekibimizden eklenmesini isteyebilirsiniz. Bu sayfada anlatılanlar örnek olması için eklenmiştir. Kişisel temalarla ilgili desteğimiz bulunmamaktadır. 

Geri sayım aracı eklendikten sonra ürün detayda görünecektir. Görünmüyorsa Durumu yazısının hemen üstünde bulunan çark ikonuna tıklayarak Geri Sayım özelliğini görünür hale getirebilirsiniz.

Ürüne Geri Sayım Sayacı Eklenmesi

Ürünler sayfasında bir ürünün detaylı düzenleme bölümüne giriş yaparak geri sayım özelliği sekmesinden, geri sayımı aktif edebilir ve süresini belirleyebilirsiniz. 

Geri Sayım Başlangıç Tarihi: Ürünün geri sayım sayacının başlayacağı tarihtir.

Geri Sayım Bitiş Tarihi: Kampanyanın sonlanacağı tarihtir. Bu tarihten sonra ürün, tekrar sepete atılma süresi dolana kadar kaçan fırsatlar sayfasında görünecektir.

Ürünün Sepete Atılma Tarihi: Tekrar sepete atılma tarihi geldiğinde ürün kaçan fırsatlar sayfasından kaldırılır. Ürünün tekrar sepete atılma tarihi bitiş tarihinden en az 1 dakika sonrası olarak seçilmelidir. Sitede Görünümü

Senaryoyu tamamlayıp kaydettiğinizde ilgili ürün sayfasında potansiyel müşterileriniz artık alttaki ekran görüntüsündeki gibi bir alanla karşılaşacaklar.

Vitrin alanlarında, arama sayfasında ise alttaki gibi; ürünün detaylarıyla birlikte kampanya sayacını gösterecektir. 

Geri sayım zamanı dolduğunda ise kampanyanın bittiğine dair uyarılar Ürünün Sepete Atılma zamanına kadar görünüm verecektir. Sayaç dolduğunda örnek ürün görseli aşağıdaki gibidir.

Vitrin ve arama sayfasındaki örnek görünümü alttaki görsel gibidir.

Bitiş tarihi ile tekrar sepete atılma tarihi arasındaki sürede ürünler https://www.siteniz.com/index.php?do=catalog/missedChances adresinde kaçan fırsatlar sayfasında görüntülenecektir. Bağlantı adresindeki siteniz.com yerine kendi adresinizi yazmayı unutmayınız. 

Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Geri Sayım Özelliği

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular