Konu anlatımları

Genel Ayarlar

Genel Ayarlar için aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Genel Ayarlar Hakkında

Genel ayarlar bölümünde sitemizdeki özellikleri aktif/pasif yapabileceğiniz, bazı ayarlamaları yapabileceğiniz bir bölümdür. Genel ayarlar bölümünde bir çok başlık bulunmaktadır.
Ek Ayarlar bölümü sitenizin genel içeriği ile ilgili ayarların, düzenlemelerin yapıldığı alandır. Satın aldığınız paket özelliklerinize göre bazı ayarlar eksik veya fazla olabilir. SEO Ayarları bölümünde sitenizde bulunan seo ayarlarını düzenleyebileceğiniz bir alandır. Ödeme Ayarları bölümü sitenizde kullanmış veya kullanacağınız ödeme yöntemleri ile ilgili düzenlemeleri yapacağınız alandır.
Dil Ayarları bölümü sitenizin içeriğindeki değiştirebileceğiniz bütün yazıların bulunduğu alandır. Bu bölümden sitenizin herhangi bir kısmında bulunan yazıyı veya uyarıyı değiştirebilirsiniz. Kullanıcılar bölümü sitenizin yönetim panelini sizden başka birinin ya da birilerinin de kullanmasını istiyorsanız, sisteme, her kullanacak kişi için bir kullanıcı tanımlama yaptığınız alandır. Tanımlamalar bölümü sitenizin en temel özelliklerini ve şirket bilgilerinizi tanımlamalar sekmesi üzerinden sisteme dahil edebilirsiniz. Dosya Yönetimi bölümü sitenizde eklediğiniz ürün resimleri, logo, slider veya animasyon dosyaları sizin için ayrılan alana panel üzerindeki ilgili modüller sayesinde yüklediğiniz alandır.
Özel Form Alanları bölümü standart üye formunda yer alan bilgilere ek olarak üyelik sırasında almak istediğiniz bilgiler varsa formu özelleştirerek bu sayede ek bilgiler alabileceğiniz alandır. Optimizasyonlar bölümü sitenizin arka planda çalışan veritabanı vb. bölümlerin düzenlenmesini yeni bir önbellek üzerinden çalışmasını ve sitenizin belli oranlarda daha stabil çalışmasını sağlayan alandır. Döviz Kurları bölümü kurları istediğiniz şekilde düzenleyebileceğiniz alandır. Bağlı Hesaplar bölümü google analytics, google drive ve facebook capi ile sitenizi bağladığınız alandır.
Güvenlik Ayarları bölümü ise sitenizdeki tüm kullanıcıların oturumlarını tek seferde sonlandırabileceğiniz ve ip izinlerini düzenleyebileceğiniz alandır. Burada açıklanan sayfaların dökümanlarına link üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Genel Ayarlar

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular