Fatura Tasarlama

Fatura Tasarlama için aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Fatura Ayarları

Fatura tasarımına başlamadan önce Fatura modülünün işlevi ve temel ayarları ile ilgili hazırladığımız yardım sayfasını incelemeniz gerekir. İlgili konu anlatım sayfası için buraya tıklayınız.

Ürüne Tanımlama

Fatura tasarlama ekranına girdiğinizde ana başlık olarak genel, alışveriş sepeti, fatura tutar değişkenleri, kurumsal bilgiler, fatura notu, teslimat bilgileri gibi başlıklar mevcuttur. Bu alan faturanıza eklemek istediğiniz özellikleri barındıran alandır. Herhangi bir özelliğin üzerine tıkladığınızda o verileri ekrana getiren bir kutucuk karşınıza gelir, bu kutucuğu sağ taraftaki fatura önizleme alanında nerede çıkmasını istiyorsanız oraya sürüklemelisiniz. Üzeri çizgili olan değerler zaten hali hazırda faturanızda kullandığınız özellikleri ifade eder. Tüm kullanabileceğiniz özellikler alt alta listelenmiştir.
Kutucuğu sürükleyip o alana bırakmanız yeterlidir. Kaldırmak istediğiniz bir özellik kutucuğu var ise kırmızı çarpı butonu ile kaldırabilirsiniz. Tasarımı bitirdikten sonra Fatura Tasarımını Kaydet butonu ile işlemi sonlandırmanız gerekmektedir.

Tasarlanan Formatta Nasıl Sipariş Çıktısı Alabilirim?

Yönetim panelinizden Siparişler ekranına giriş yaptığınızda karşınıza tüm siparişler listelenecektir. Hangi siparişi bu tasarıma uygun olacak şekilde çıktısını almak için o siparişin detayına erişim sağlayarak Fatura çıktısı alma butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca sistem kaç kere o faturanın çıktısını aldığınızı da sizlere söylecektir. İlgili butona bastığınızda karşınıza fatura tarihi, irsaliye tarihi ve irsaliye numarası yazabileceğiniz alanlar gelecektir. Özel bir tarih kullanılmayacaksa sipariş tarihi fatura tarihiniz olacaktır. Fatura tarihi olarak özel bir tarih girmek isterseniz girebilir veya hiçbirşey girmeden Oluştur butonuna tıklayarak siparişin kendi verildiği tarihi kullanabilirsiniz. İnternet tarayıcınızın (Google Chrome, Mozilla Firefox v.s.) popup engelleme ayarı kapalı olmalıdır. Çünkü oluştur butonuna basıldığında bir popup pencere açılacaktır. Tarayıcınız bunu engelliyor ise yazdırma ekranı açılmayacaktır. Açılacak pencerede Faturayı Yazdır butonu ile artık çıktısını alabilirsiniz.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • Fatura Tasarlama

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular