Konu anlatımları

Banner Yönetimi

Sitenizde Banner Yönetimini düzenleyebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz..

Erişim

Panelinizden 2 türlü bannerlarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bu iki farklı yol kullandığınız temaya göre değişkenlik göstermektedir. Birinci yola Ayarlar>Tasarım Ayarları>Bannerlar ile erişim sağlayabilirsiniz. İkinci yola ise Ayarlar>Tasarım Ayarları>Temalar bölümünden kullandığınız temanın Tema Ayarları bölümüne gelerek erişim sağlayabilirsiniz.

Bannerlar

Bannerlarınızı değiştirebilmek için Ayarlar>Tasarım Ayarları>Bannerlar alanından görsellerinizi değiştirebilir veya yeni bir banner alanı oluşturabilirsiniz ancak yeni oluşturacağınız banner alanının çalışabilmesi için kullandığınız temaya müdahale etmeniz gerekmektedir. Kod bilginiz dahilinde oluşturmuş olduğunuz bannerın banner değişkenini kopyalayarak tema kodlarına eklemeniz gerekmektedir. Bu düzenlemeyi yapmamanız durumunda oluşturmuş olduğunuz banner çalışmayacaktır.

Tema Banner Yönetimi

Bannerlarınızı değiştirmenin diğer bir yolu ise Ayarlar>Tasarım Ayarları>Temalar alanından kullandığınız temanın Tema Ayarları bölümüne gelerek değiştirebilirsiniz. Bu alanda bulunan başlıklar kullandığınız temalara göre değişkenlik gösterebilir. Örnek görselde görüleceği gibi Banner Ayarları alanından düzenleme yapılabilmektedir. Bu alanda kullandığınız temalara göre banner sayıları değişkenlik gösterecektir. Tema Banner Durumu alanından öncelikle kullanacağınız banner'ı aktif etmelisiniz. Daha sonra Tema Banner Linki alanından ise müşterileriniz ilgili banner'a tıkladığında hangi sayfaya erişim sağlansın isteniyorsa o sayfanın URL'sini yapıştırmalısınız. Bir diğer ayar ise Yeni Sekmede Açılsın Mı? bölümünü aktif etmeniz durumunda banner'a tıklanıldığında yeni bir sekmede oluşturmuş olduğunuz banner'a yeni sekme ile kontrol edebilirsiniz. Tema ayarlarından banner eklenirken son adım ise oluşturacağınız banner'a görsel yüklemektir. Bu alandan görsellerinizi ekleyip Kaydet butonuna tıklayarak bannerınızı gösterime açabilirsiniz.
Önemli Bilgi: Ekleyeceğiniz görseller .jpeg veya .png formatında olmalıdır ve 2MB sınırını geçmemelidir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Banner Yönetimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular