E Ticaret Kargo Ücretleri 2023

10 Şubat 2023
Ferad Osman Sali
E Ticaret Kargo Ücretleri 2023
E ticarette kargo ücretleri, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen herkes için önemlidir. Çünkü bir müşteri sipariş verdiği zaman, ürünler kargo firmaları aracılığıyla müşterilere iletilmelidir. Bu konuda fiyatlar kargo şirketlerine ve pazaryerlerine göre farklılık gösterir. Ayrıca kargonun gideceği adres de fiyatları etkiler. E ticaret sitenizi yeni kurmuşsanız, uygun fiyatlı gönderim için kargo firmaları ile iletişime geçilmelidir. Eğer onlarla anlaşma yaparsanız müşterilerinize gönderdiğiniz kargolar daha uygun fiyatlı olacaktır. Her kargo firması farklı teklifler yapabileceği için hepsinin değerlendirilip, aralarından uygun olanın seçilmesi mümkündür. Bunun dışında kargo ücretleri ürün ağırlığına, hangi şehirden hangi şehre gideceğine göre değişim göstermektedir. Ayrıca kargo firmaları da zaman içerisinde fiyatlarda güncellemeye gidebilmektedir. Dolayısıyla güncel incelemelerin yapılması gerekir.

PTT Kargo Ücretleri

PTT Kargo, müşterilerinize ürünleri gönderirken kullanacağınız seçeneklerden bir tanesinidir. Ayrıca fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız internette şu şekilde görülmektedir:
 • Her bir kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 26,00 TL
 • Her iki kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 30,00 TL
 • Her üç kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 32,00 TL
 • 3-30 kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 3,00 TL artmaktadır
 • Her dört kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 35,00 TL
 • Her beş kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 38,00 TL
 • Her altı kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 41,00 TL
Ancak fiyatlar değişkenlik de gösterebilmektedir. Güncel fiyatları almak istiyorsanız PTT'nin resmi web adresine gitmelisiniz. Sonrasında üstte bulunan gönderi ücretine tıkladıktan sonra hesaplamayı kendiniz yapmanız mümkündür. Böylece E ticarette kargo ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız da mümkündür.

Yurtiçi Kargo Ücretleri

Yurtiçi Kargo, e-ticaret yaparken tercih edebileceğiniz kargo firmalarından bir tanesidir. Eğer genel anlamda fiyatların ne kadar olduğunu merak ediyorsanız internette şu şekilde görülmektedir:
 • Her 0 ile 1 kg arasındaki kargolar için şehir içi: 18 ile 25 TL arası
 • Her bir kg’lık ürünün gönderim ücreti: 27 ile 48 TL arası
 • Her iki kg’lık ürünün gönderim ücreti: 30 ile 65 TL arası
 • Her üç kg’lık ürünün gönderim ücreti: 35 ile 75 L arası
 • Her 4 kg’lık ürün gönderim ücreti: 40 ile 75 TL arası
 • Her 5 kg’lık ürünün 39 ile 89 TL arası
 • Her 6 kg’lık ürünün gönderim ücreti: 45 ile 95 TL arası
 • Her 10 kg’lık ürünün gönderim ücreti: 55 ile 140 TL arası
Bununla birlikte fiyatlar değişkenlik de gösterir. Güncel olarak E ticarette kargo ücretleri hakkında bilgi için, Yurtiçi kargonun resmi web adresine gidin. Böylece buradan fiyatları genel olarak hesaplamanız mümkündür.

Sürat Kargo Ücretleri

Sürat Kargo, e-ticaret yapmayı düşünenlerin gerçekleştirebileceği seçenekler arasındadır. Fiyatları hakkında genel bilgi almak için internette şu bilgiler vardır: [table id=10 /] Bunun dışında ağırlıkları incelemek ve güncel fiyatlara da bakmak istiyorsanız, https://www.suratkargo.com.tr/BilgiHizmetleri/Fiyatlandirma/YurticiTasimaFiyatListesi linkine gidin.

Pazaryerlerine Göre Anlaşmalı Kargo Fiyatları

Eğer pazaryeriyle satış yapıyorsanız, burada da kargo fiyatlarının bilinmelidir. Çünkü her pazaryerinde farklılıklar yaşanmaktadır. Bu kapsamda Yurtiçi Kargo için aşağıdaki tabloyu inceleyin. [table id=11 /] Pazaryeri kargo fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, Yurtiçi hakkında internette yer alan bilgiler bu şekildedir. Ancak değişkenlik yaşanabileceği için düzenli kontrol edilmelidir.

MNG Kargo Ücretleri

Pazaryeri kargo ücretleri, kargo firmasına göre değişkenlik göstermektedir. MNG Kargo hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki tabloya bakın: [table id=12 /] MNG Kargo Pazaryeri kargo ücretleri genel anlamda internette böyle görünmektedir. Ancak farklılık gösterebileceği için düzenli olarak da kontrol edilmelidir.

Aras Kargo

Aras Kargo, e-ticarette kullanabileceğiniz firmalardan bir tanesidir. Burada pazaryerlerinde kargo fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. [table id=13 /] Aras Kargo Pazaryeri kargo fiyatları genel hatları ile bu şekildedir. Ancak ücretler standart olmayıp değişebilir. Dolayısıyla güncel olarak takip edilmesi önerilir.

Sürat Kargo

Sürat Kargo Pazaryeri kargo fiyatları tıpkı diğer kargo firmalarında olduğu gibi değişebilir. Bunlar hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. [table id=14 /] Sürat Kargo Pazaryeri kargo fiyatları genel olarak böyledir. Ancak standart olmayıp farklılaşabilmektedir. Bu nedenle karar verme sürecinde güncel olarak incelenmelidir.
IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

Pokemon Go’dan öğrenilebilecek içerik pazarlama dersleri
Pokemon Go’dan öğrenilebilecek içerik pazarlama dersleri
Pokemon Go Temmuz ayında çıktığında ortalığı kasıp kavurmuştu. Hatta o dönemde Pokemon Go’yu e-ticaret ve fiziki mağazanız için nasıl kullanabileceğinize dair bir rehber yayınlamıştık. Şu sıralar biraz dilden düşmüş...
19 Eylül 2016
Ferad Osman Sali
Kanada'ya E-İhracat Yaparken Bilmeniz Gerekenler
Kanada'ya E-İhracat Yaparken Bilmeniz Gerekenler
Kanada, dünyanın önemli ekonomilerinden biri arasında yer alır. Ülkedeki sanayi üretiminin gelişmişliği ve alım gücünün yüksek olması ithalata duyulan gereksinimi arttırır. Yurt dışından alınan ürünlerin Kanada pazarında...
5 Temmuz 2022
Savaş Çetinkaya
Backlink Nedir? E-ticarette Backlink Kazanımının Önemi
Backlink Nedir? E-ticarette Backlink Kazanımının Önemi
E-ticaret sitenizin yükselişi için ihtiyacınız olan en temel öğe müşteridir. Aktif ya da potansiyel fark etmeksizin müşterilerin sıklıkla sitenize girmesi, uzun vadede marka bilinirliğinizi artırır. Doğal olarak satışlarınız da...
13 Mart 2021
Savaş Çetinkaya
E-ticarette ürün iadeleri nasıl yönetilmelidir?
E-ticarette ürün iadeleri nasıl yönetilmelidir?
E-ticarette firmaların sıklıkla karşılaştıkları durumlardan biri de ürün iadeleridir. Ürün iadelerine birçok farklı sebep neden olabilir. Bunlar firma kaynaklı olabileceği gibi kullanıcı kaynaklı da olabilir. Her iki durumda da...
8 Ocak 2018
Ferad Osman Sali
İçerik pazarlama e-ticaret firmaları için neden kritik bir rol oynuyor?
İçerik pazarlama e-ticaret firmaları için neden kritik bir rol oynuyor?
Özellikle yeni kurulan e-ticaret şirketlerinin göz ardı ettiği alanlardan biri içerik pazarlama oluyor; ancak hem marka tanıtımı hem de organik arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için içerik pazarlama oldukça kritik bir...
6 Haziran 2016
Ferad Osman Sali
Arbitraj Nedir ve Nasıl Yapılır? [ 2023 Güncel Rehberi ]
Arbitraj Nedir ve Nasıl Yapılır? [ 2023 Güncel Rehberi ]
Arbitraj, farklı piyasalardaki fiyat farklarından yararlanarak risksiz kar elde etmeyi amaçlayan bir stratejidir. Bu strateji, bir varlığın düşük fiyatla satın alınarak yüksek fiyatla satılması veya tam tersi şeklinde...
12 Temmuz 2023
Ferad Osman Sali