Bebek ve Çocuk Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Yazar: Ferad Osman Sali
Güncellenme Tarihi: 31.03.2023
Bebek ve Çocuk Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Bebek ve çocuk ürünleri günümüzde en çok talep edilen eşyalar arasındadır. Zira bebek ve çocukları hızlı bir şekilde gelişir. Bu nedenle ihtiyaçları da her zaman vardır. Eğer bu sektörde çalışan bir firmaysanız, e-ticaret yapmak müşterilerinize kolayca ulaşmanıza yardımcı olur.

Çünkü ebeveynler internet üzerinden alışveriş yapmayı sık sık tercih etmektedir. Ayrıca bir girişimciyseniz ve iş fikri düşünüyorsanız, bebek ve çocuk ürünlerine yönelmek de seçeneklerden biridir.

Bu tür bir e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız, öncelikle adım adım ne yapmanız gerektiğini bilmek önerilir. Bu sayede daha planlı bir şekilde hareket edilir. Bu süreçte unutmamanız gereken bazı durumlar da vardır. Bebek ve çocuk ürünlerinin hijyenik olması, sağlığı tehdit etmemesi gerekir. Ayrıca bu ürünlerde uyulması gereken birtakım yasalar, mevzuatlar da olacaktır. Bu nedenle toptancılardan alacaksanız bu konuya özen göstermeniz, kurallara uygun olduğundan emin olmanız şarttır.

Ürün Tespiti Yapmak

Bebek ve çocuk ürünleri satmak istiyorsanız, öncelikle bu kapsamda neler pazarlayacağınızı bilmeniz gerekir. Bu kapsamda çok sayıda ürün mevcuttur. İsteğe göre hepsine yönelerek müşterilerilere sunulur. Bunun dışında sadece belirli bir hedefe de yönelmek mümkün. Örnek olarak sadece bebek ve çocuk ayakkabısı seçmmeniz mümkün.

Bu ürünlere karar verdikten sonra güncel olarak piyasada ne kadar olduklarını bilmeniz gerekir. Böylece genel olarak sektör üzerine fikir sahibi olursunuz.

Bir Şirket Kurmak

E ticaret sitesi kurarak online pazarlamaya adım atmak istiyorsanız şirketin de olması gerekir. Dolayısıyla hangi ürünleri satacağınızı tespit etmişseniz, bir sonraki adımı firma oluşturmaktır.

Bu süreçte muhasebeci veya mali müşavir ile çalışmalıdır. Genel anlamda anonim, limited ve şahıs şirketlerinden biri tercih edilir. Bunların her biri kendi içinde farklılaştığı için tümünü değerlendirerek size uygun olmnı seçmeniz gerekir. Ayrıca açacağınız şirkete karar vermişseniz ayrıntılı olarak ne olduğu da bilinmelidir.

İlgili Rehber: Şirket kuruluşu sırasında girişimcilerin sık yaptığı hatalar

Ürünleri Toptan Olarak Almak

Bebek ve çocuk ürünleri üzerine bir iş fikriniz bulunuyorsa, bu aynı zamanda güncel olarak bunları üretmediğiniz olabilir. Bu nedenle kesin olarak ne satacağınızı belirlemişseniz, sonraki adımı da toptan olarak ürün almak oluşturur. Öncelikle bebek ve çocuk ürünlerinde fiyatların ne kadar olduğunu incelerseniz, toptancılardan tek tek fiyat olarak kâr oranlarını anlamanıza yardımcı olur. Bu nedenle toptancıları ayrı ayrı değerlendirmeniz tavsiye edilir. Bu süreçte doğru bir toptancı ile çalışmak daha iyi sonuçlar almanıza olanak tanır. Bu bakımdan nelere dikkat edeceğiniz bilinmelidir.

Ürün Fiyatları

Bebek ve çocuk ürünleri satmak istiyorsanız ve bunları üretmiyorsanız toptan olarak alacağınız anlamına gelir. Bu bakımda her toptancıda ürün fiyatlarının farklılaştığı bilinmelidir.

Bu bakımdan bir toptancıda hemen karar vermeden önce ayrı ayrı yerlerden fiyat almak tavsiye edilir. Piyasadaki güncel ürün fiyatlarına da bakarsanız ne kadara satabileceğinizi, böylece ne kadar kâr elde edebileceğinizi görmüş olursunuz.

Ayrıca fiyatları değerlendirirken, kalitenin de fiyata göre değişebileceğini de bilmelisiniz. Eğer ürün kalitesizse, uygun fiyatlı olsa bile insanlar sizi tercih etmeyecektir. Çünkü bebek ve çocuk ürünlerine anne-babalar kullanışlılık, uzun süre dayanırlık ve kalite ister.

Ürünlerin Nasıl Temin Edildiği

E ticaret sitesi açtıktan sonra planlı bir şekilde hareket ederseniz hedef kitleniz tarafından sevilecektir. Böylece çok satan bir site olma ihtimaliniz doğacaktır. Bu bir avantaj olsa da stokların kısa sürede eriyeceğini de gösterir. Eğer hemen yenilemezseniz size sadık olan müşterileriniz bile sizi beklemeden farklı yerden alışveriş yapacaktır.

Bu bakımdan toptancınızın ürünlerini nasıl temin ettiği de önemlidir. Kendisi farklı bir yerden alıyorsa bir seferde maksimum ne kadar alabileceğinizi ve alım sıklığınızı sormanız önerilir. Böylece size ne kadar uygun olduğunu bilmiş olursunuz.

Bunun yerine kendisi üretiyorsa üretim sıklığını sormanızda fayda vardır. Böylece size bir seferde ne kadar vereceğini ve ne sıklıkla alım yapacağınızı öğrenmiş olursunuz.

E-ticaret Sitesini Kurmak

Müşterilerinize sunacağınız bebek ve çocuk ürünleri hakkında karar vermiş, şirket kurmuş ve toptancılar ile anlaşmanızı gerçekleştirmişseniz, ardından bir site kurmak kalır. Burada ilk yöntem bir firma ya da freelancer ile anlaşma yapmak, sıfırdan bir site açmaktır.

Bu kapsamda sizinle görüşme yapılmakta, ihtiyaçlarınız ve istekleriniz öğrenerek bunları karşılayan bir site hazırlanmaktadır. Ancak bu durum yüksek maliyetlere yol açmaktadır. Ayrıca sitenin hazırlanması gereken zaman da uzundur.

Freelancer ile çalışmak uygun fiyatlı olarak düşünülse de sonuçlarından hoşnut olmamanız mümkündür. Ayrıca site güncellemesi ya da farklı sebeplerden dolayı ödeme yapmak durumunda kalırsınız. Freelancer eş zamanlı olarak farklı projeler yapabileceği için kısa sürede elde edemeyeceksiniz.

İkinci yöntem ise e ticaret sitesi için sunulan hazır paketleri seçmedir. Bunların içinde birtakım özellikler yer almaktadır. Bu bakımdan uygun fiyata daha fazla unsura kavuşmanız sağlanır. Her müşterinin ihtiyacı değişebileceği için paketler de buna cevap vermek için ayrı ayrı tasarlanır.

Eğer bebek ve çocuk ürünleri satmak istiyorsanız, IdeaSoft sahip olduğu güçlü altyapısı ile kullanışlı e ticaret paketleri sunmaktadır. Bunların her biri çağın ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır.

Hepsini inceleyerek size en uyumlu olanı keşfetmelisiniz. Satın almadan aldığınızda size nelerin sunulduğunu görmüş olursunuz. Seçeneklerimiz arasında başlangıç seviyesinde olanları seçseniz dahi siteniz gelişmişse ve artık gereksinimlerinize cevap vermiyorsa, daha üst seviye bir pakete geçemizde fayda vardır.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurma Rehberi

ideasoft monogram
IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali

E-ticaret Danışmanı

Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi
E-ticarete başlayın

Popüler Videolar

video1 Cevapsız Sorular
video2 E-ticaretle Büyüyenler - Nilmum.com.tr
video5 Etkileyici Marka İsmi Bulmak
video4 İnternet'te Ne Satılır?
video3 Instagram'da Satış
video3 E-ticaretle Büyüyenler