Basında Biz

IdeaSoft ve tmob, KOBİ’leri Mobil Ticarete Taşımak İçin Güçlerini Birleştirdi.

IdeaSoft ve tmob, Türkiye’de e-ticarete atılan KOBİ’leri mobil dünyaya da taşımak için iş birliğine girdi. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini kullanan KOBİ’ler, tmob tarafından sunulan ve sadece birkaç adımda bir mobil uygulama oluşturmayı sağlayan t-appz ürünü sayesi.nde tamamen kendilerine özel bir mobil ticaret uygulamasına sahip olabilecekler. IdeaSoft ve tmob bu iş birliği ile e-ticarete adım atan KOBİ’lerin trafiklerini satışa dönüştürme oranlarını %40 daha artırmayı hedefliyor.

Akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşması ile birlikte insanlar İnternet üzerinden alışverişi de bu cihazlar üzerinden yapmaya başladı. Ülkemizde mobil alışverişin, İnternet üzerinden yapılan toplam alışverişe oranla 3 kat daha hızlı büyüdüğü kaydediliyor. Türkiye’de 5500’den fazla KOBİ’yi e-ticarete kazandıran ve mobil kullanıma yönelik geliştirmelere öncelik veren IdeaSoft, mobil e-ticaret konusunda müşterilerine daha verimli hizmet verebilmek için tmob ile iş birliğine imza attı.

Başlatılan iş birliği ile IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini kullanan KOBİ’ler, tmob tarafından sunulan, sadece birkaç adımda bir mobil uygulama oluşturmayı sağlayan ve mobile hiç ön yatırım yapmadan kullandıkça ödeyecekleri bir iş modeli sunan t-appz ürünü sayesinde tamamen kendilerine özel ve %100 native bir mobil uygulamaya sahip olabilecekler. Bu sayede KOBİ’ler Türkiye’de cirosu 1,4 milyar TL’ye ulaşan mobil alışveriş pazarında pay sahibi olabilecek. t-appz ile kod yazma gereksinimi olmadan sadece 5 adımda mobil uygulamalarını ihtiyaçlarına yönelik şekilde tasarlayan KOBİ’ler, bu uygulamayı iOS ve Google Play’de kullanıma sunabiliyor. IdeaSoft ve tmob bu iş birliği ile e-ticarete adım atan KOBİ’lerin trafiklerini satışa dönüştürme oranlarını %40 daha artırmayı hedefliyor.

IdeaSoft Genel Müdürü Seyhun Özkara, “Tüketicilerin ürünlerle ilgili aramaları yoğun bir şekilde mobil cihazlar üzerinden yaptığını ve dolayısıyla e-ticaret sitelerine gelen siparişlerin büyük bir bölümünün mobil kaynaklı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle son bir yıldır sunduğumuz akıllı e-ticaret paketlerinde mobil alana odaklandık. Mobil e-ticaret uygulamaları konusunda uzman olan tmob ile imza attığımız iş birliği bu stratejimiz içinde çok önemli bir adım. Müşterilerimiz e-ticaret sitelerinin yanında tamamen kendi ihtiyaçlarına yönelik tasarlanacak mobil uygulamaları ile satış oranlarını önemli ölçüde artırabilecek.” dedi.

tmob Genel Müdürü Rudi Dökmecioğlu, “Daha önceki günlerde dünya devleriyle yaptığımız iş birliklerine şimdi de Türkiye’nin dev e-ticaret çözüm şirketi olan IdeaSoft iş birliğini eklemekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Yıllardır üzerinde çalıştığımız ürünümüz t-appz’i IdeaSoft iş ortaklarıyla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz. Bu iş birliği ile mobil dünyaya adım atmak isteyen IdeaSoft iş ortakları tek bir kod yazmadan, %100 native bir mobil çözüme bir günden az bir sürede sahip olabilecekler.” dedi.