Blog

Amazon Entegrasyonu | Amazon Türkiye'de Mağaza Açmak

'Amazon Entegrasyonu | Amazon Türkiye'de Mağaza Açmak' adlı yazımızda amazonda satış yapmak, amazonda satış yapmak için gerekenler ve daha fazlasını ele aldık.

Amazon, ABD merkezli bir e-ticaret ve bulut bişilim firmasıdır. 1994 yılında Jeff Bezos tarafından Amerika'nın Seattle şehrinde kurulmuştur. 2017 yılında Hem toplam e-ticaret satış hacmi, hem de piyasa değeri açısından dünyanın en büyük alışveriş sitesidir.

Toplam çalışan sayısı 566.000'dir. (2017). Brand Finance Global 500'ün raporunda ve birçok farklı araştırmada dünyanın en değerli firması olarak yerini almaktadır.

Amazon Türkiye

Amazon'un ABD başta olmak üzere, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, İtayla, İspanya, Hollanda, Avustrayla, Brezilya, Japonya gibi birçok ülke için ayrı alışveriş siteleri vardır. Aktif olarak şuanda Almanya sitesi üzerinden Türkçe dil seçeneği ile alışveriş imkanı sunmaktadır.

Amazon Türkiye yeni bir oluşum olup, Türkiye operasyonu ve sitesi için çalışmaları devam etmektedir. Belirli markalarla ve e-ticaret siteleri ile kapalı test yayınına başlamıştır.

Amazon Mağaza Başvurusu nasıl yapabilirim?

Amazon'da satıcı olmak ve Amazon Türkiye'de mağaza açmak için size davet gönderilmesi gerekmektedir. IdeaSoft müşterisi olan e-ticaret siteleri ise ön başvuru yaparak, Amazon'da mağaza açma taleplerini IdeaSoft'a iletebilirler. Ön başvurunun tarafımızca Amazona iletilir ve ön başvuru sonucu beklenir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 532 0 333 Nolu telefonumuzu arayarak satış temsilcinizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amazon hangi kategorilerde mağaza kabul etmektedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Amazon Türkiye lansman süresince belirli kategorilerde satış yapılabilecektir. Her kategoride hizmet ilk etapta sunmayacaktır.

Amazon - IdeaSoft Entegrasyonu ile neler yapabilirsiniz?

Amazon tarafından mağaza onayınızın gelmesi durumunda, Amazon - IdeaSoft Api entegrasyonu ile, ürünlerinizi otomatik olarak amazona aktarabilir, ilgili kategoriler ile eşleştirme yapabilir ve ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Stok ve ürün güncelleme işlemleri otomatik olarak entegrasyon sayesinde gerçekleşmektedir.

Detaylı bilgi almak ve ön başvuru için IdeaSoft satış temsilciniz ile irtibata geçebilir ya da bize bir başvuru talebi iletebilirsiniz.

Amazon Entegrasyonu kendi e-ticaret sitem ile entegre çalışır mı?

Eğer IdeaSoft E-ticaret paketleri kullanıcısı iseniz evet. IdeaSoft - Amazon entegrasyonu ve mağaza ön başvuruları sadece IdeaSoft Altyapısı kullanıcısı mağazalar için geçerlidir. Eğer bir e-ticaret siteniz yoksa veya Amazonda satış yapmak istiyorsanız, siz de demo hesabınızı oluşturabilir ve 15 gün boyunca ücretsiz yazılımlarımızı deneyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve ön başvuru için IdeaSoft satış temsilciniz ile irtibata geçebilirsiniz.

En Çok Okunan Yazılar

E-ticaret ile ilgili Detaylı Bilgi Alın

Karar vermenize yardımcı olalım.
Paketlerimiz ile ilgili müşteri temsilcilerimiz sizi arasın.

E-Bültene Kayıt Olun

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!